Uczniowie klasy 5e uczcili swoje święto, oglądając ciekawe miejsca w Sandomierzu.

Wszyscy świetnie się bawili na planach serialu "Ojciec Mateusz". Szczególnym zainteresowaniem cieszył się posterunek policji oraz cela więzienna. Tu każdy chciał być policjantem lub przestępcą. Chętnie fotografowano się z figurami woskowymi najbardziej znanych postaci z filmu.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali opowieści o realiach życia rycerzy. W zbrojowni każdy mógł wziąć do ręki miecz, włożyć hełm lub kolczugę.

Okazało się, że w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu można bardzo twórczo spędzić czas. Uczniowie obejrzeli prezentację o historii gier, rywalizowali w grze stolikowej, a następnie samodzielnie wykonali figurki szachów, które stały się oryginalną pamiątką.

Świętowanie zakończyło się zjedzeniem słusznej porcji przepysznych lodów.