E-dziennik
Oddziały dwujęzyczne
Oddziały M. Montessori
Oddziały sportowe
Konkursy
Zawody

Dzień dobry!

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju oraz  koniecznością zdalnego nauczania chcemy przedstawić kilka możliwości dostępu on-line do książek oraz lektur. Polecamy także bezpłatne spektakle teatralne. Tym samym zachęcamy wszystkich uczniów do czytania oraz nauki.

                                                                    Nauczyciele bibliotekarze
                                                                    Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

Cykl „Czytam sobie”

W ramach propagowania czytelnictwa zachęcamy wszystkich moli książkowych i nie tylko do zaglądania na naszą półkę z książkami „Czytam sobie”. Będziemy tu prezentować wartościowe utwory warte przeczytania.

  1. Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz – opowiadanie „Burza”.
    źródło:https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-rodzicow/aktualnosci-rodzice/opowiadanie-burza-z-tomu-gorzka-czekolada/ 

Piękne opowiadanie o prawie do decydowania z własną wolą. 
Czy zawsze możemy robić tak, jak chcemy?
Czy jednak wolność ma jakieś ograniczenia?
Każde nasze działanie skutkuje określonymi konsekwencjami.
Niezbędnym elementem wolności jest odpowiedzialność.
Przeczytaj opowiadanie, a zrozumiesz dlaczego.

  1. Colin Thiele – „Chłopiec z burzy”
    źródło: https://www.wydawnictwoalbatros.com/wp-content/uploads/2018/12/STORM-BOY.pdf

Mieszkający nad brzegiem oceanu chłopiec ratuje życie trzem osieroconym pisklętom pelikana. Dzięki jego opiece wyrastają one na piękne ptaki. Niezwykle wzruszająca, pełna humoru opowieść o szczególnej więzi łączącej chłopca z jednym z ptaków. Rezygnuje on z wolności i ……

       3. „Masz tę moc” - książka dla dzieci o koronawirusie
        źródło: https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf

Wydawnictwo Olesiejuk udostępniło na swojej stronie darmową książkę elektroniczną o koronawirusie. Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

Internetow Teatr dla szkół

iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który realizujeTelewizja Polska S.A. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. 

https://iteatr.tvp.pl/36866129/spektakle

Źródła darmowych książek i biblioteki cyfrowe:

WolneLektury.pl

www.wolnelektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki.

Lektury.gov.pl

https://lektury.gov.pl/

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI

www.empik.com

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a w tym setki lektur szkolnych w formacie audiobooków i e-booków.

Polska poezja

https://polska-poezja.pl/

Polska poezja czytana przez najlepszych polskich aktorów.

ToonyTool 

https://www.toonytool.com/

Strona w języku angielskim, ale bardzo prosta w obsłudze.

ToonyTool.com to darmowy internetowy kreator kreskówek i narzędzie do tworzenia krótkich scenek komiksowych, memów. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga rejestracji. Podczas tworzenia historyjek użytkownik może skorzystać z: tła, postaci, chmurek z tekstem, rekwizytów udostępnionych w programie lub z obrazów własnych, zapisanych na dysku komputera. Gotową pracę można pobrać w formacie JPG i wysłać e-mailem. 

Można zrobić kartkę pocztową – „Pocztówka zachęcająca do czytania” i wysłać ją na naszą pocztę a.wiercioch@sp4sandomierz, lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Back to top

Szanowni Państwo,
informujemy, że do dnia 10 kwietnia 2020 roku sprawy związane ze Szkołą Podstawową nr 4 należy kierować na adres poczty elektronicznej (adresy e-mail znajdują się na stronie Szkoły w zakładce "kontakt"). Do Państwa dyspozycji pozostaje w sprawach pilnych również numer telefonu: 572326755. Pocztę tradycyjną oraz inne dokumenty należy pozostawić w skrzynce pocztowej umieszczonej przy wejściu głównym do budynku szkoły przy ul. Mickiewicza 39 i Cieśli 2. Za utrudnienia przepraszamy!