Nasza szkoła od 2015r. bierze udział w projekcie Ministerstwa Sportu i Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Dzięki naszym staraniom Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu jest jednym z trzech Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej, działających na terenie województwa świętokrzyskiego. W zajęciach uczestniczy grupa ok. 80 uczniów - klasy V,VI,VII,VIII. Co roku nieodpłatnie otrzymujemy nowy sprzęt do prowadzenia zajęć.

Trenerzy prowadzący zajęcia mają wieloletnie doświadczenie poparte licznymi sukcesami:

Tomasz Zieliński – trener z licencją B Związku Piłki Ręcznej w Polsce,

Adam Węgrzynowski – trener z licencją A Związku Piłki Ręcznej w Polsce, instruktor pływania, instruktor piłki nożnej, instruktor koszykówki, instruktor lekkiej atletyki.

Godziny i miejsce prowadzenia zajęć OSPR:

Dzień

15.30-17.00 kl.V i VI, 17.00-18.30 kl.VII i VIII

18.00-19.30 kl.VII i VIII

15.30-17.00 kl.V i VI

Piątek

Zajęcia są prowadzone zgodnie z najnowszymi tendencjami w piłce ręcznej. Szkoleniowcy uczestniczą cyklicznie w szkoleniach i kursokonferencjach podnoszących ich kwalifikacje. Dzieci mają możliwość grać w turniejach, meczach kontrolnych i ligowych w barwach SPR Wisła Sandomierz.

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SANDOMIERZU

Z DNIA 15.01.2021 r.

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 okres czasowego ograniczenia pracy szkoły i tym samym okres nauczania na odległość klas IV-VIII ulega przedłużeniu do dnia 31 stycznia 2021 r. Od dnia 18 stycznia 2021 r. klasy I-III rozpoczynają naukę w systemie stacjonarnym, przy czym klasy I-II oraz oddział III a pozostaje w budynku przy ul Mickiewicza 39, natomiast oddziały III b, III c oraz III d do dnia 31 stycznia 2021 r. będą uczyły się w budynku szkoły przy ul. Cieśli 2.

Godziny pracy świetlicy przy ul. Mickiewicza 39 pozostają bez zmian.

Godziny pracy świetlicy przy ul. Cieśli 2:

- poniedziałek 7:00 – 9:00 oraz 12:30 – 16:30,

- wtorek 7:00 – 11:00 oraz 12:30 – 16:30,

- środa 7:00 – 11:00 oraz 12:30 – 16:30,

- czwartek 7:00 – 11:00 oraz 12:30 – 16:30,

- piątek 7:00 – 10:00 oraz 11:30 – 16:30.

Plan zajęć pozostaje bez zmian.

Do odwołania nie odbywają się zajęcia prowadzone przez stowarzyszenie Czwórka na Szóstkę.

Od dnia 18 stycznia 2021 r. obowiązują nowe Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu dotyczącej ochrony przed koronawirusem SARS – CoV – 2, które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły (http://www.sp4sandomierz.pl) w zakładce Koronawirus aktualności – Procedury bezpieczeństwa.