11listopada w Niemczech obchodzi się dzień św. Marcina. Z tej okazji uczniowie oddziału Montessori oraz klasy 1b uczestniczyli w lekcji kulturoznawczej z języka niemieckiego. Dzieci poznały legendę o św. Marcinie, zwyczaje związane z obchodami tego święta. Były gry i zabawy, wspólne śpiewanie, mnóstwo śmiechu i radości. Serdecznie podziękowania dla dzieci za przygotowanie przepięknych latarni!
Lucyna Krakowiak

https://www.magisto.com/int/album/video/LjokWABBQFY9JS0PYnZLAn4?l=vsm&o=a&c=o


W dniu 19.11.2018 r. klasy 4c, 4d, 4e, 4f i 1c udały się na pochód świętomarciński, upamiętniając w ten sposób św. Marcina - postać bardzo ważną w kulturze niemieckiej. Uczniowie śpiewali piosenkę pt.: "Laterne, Laterne" oraz nieśli przepiękne latarenki, które przygotowali wczesniej w domu. Mimo niskiej temperatury na dworze, humory dopisywały każdemu  Po powrocie do szkoły klasa 4c uzupełniła spalone kalorie, zajadając się rogalami świętomarcińskimi. Dziekujemy ks. Marcinowi, który wcielił się w rolę swojego świętego patrona i szedł w przebraniu na czele pochodu oraz paniom Marioli Gach, Katarzynie Korczak i Magdalenie Andrys, które pomogły nam w organizacji tej uroczystości.
https://www.magisto.com/video/K0NMIQRWHjRqRkZiCzE?l=vsm&o=w&c=c
Dorota Drobiazg
Małgorzata Stylska