18 września nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach niemieckojęzycznych, które poprowadziła studentka z Niemiec- Bodil Jessen.Opowiedziała ona o sobie, swoich zainteresowaniach i życiu codziennym w Niemczech. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zadawali pytania oraz udzielali odpowiedzi wykorzystując nabyte umiejętności językowe w praktyce. Na koniec spotkania Bodil rozwiązała quiz o Polsce, który przygotowali nasi uczniowie.

Warsztaty zostały przeprowadzone dzięki udziałowi w projekcie Deutsch Plus, do którego dołączyliśmy w tym roku szkolnym.
Oto link do filmiku z warsztatów:

Kolejną aktywnością, w ramach projektu Deutsch Plus, w którym nasza szkoła bierze udział, było spotkanie grupy uczniów z klasy 6c z niemieckim studentem- Marvinem. Nasz gość opowiadał o swoim życiu w Niemczech, studiach w Warszawie oraz o swoim hobby. Pod koniec spotkania rozwiązał test wiedzy o Polsce, który wspólnie ułożylismy. Poradził sobie na prawdę świetnie Nie zabrakło również czasu na zadawanie pytań Marvinowi, na które chętnie odpowiadał Całe spotkanie odbywało się oczywiście w języku niemieckim. Nasz gość pochwalił uczniów za bardzo dobrą znajomość języka oraz życzył dalszych sukcesów w nauce. BARDZO dziękujemy za wspaniale spędzony czas!

Lekcja online języka niemieckiego poprowadzona przez panią z Instytutu Goethego w Warszawie dla grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4. Dziękujemy!