• Nabór do klasy pierwszej
  Nabór do klasy pierwszej

  W naszej szkole uczymy w dwóch budynkach z pełną infrastrukturą sportowo - rekreacyjną!
  Posiadamy:
  - salę do zajęć z Integracji Sensorycznej,
  - multimedialne pracownie,
  - bardzo dobrze wyposażone, wygodne świetlice.
  Uczymy w oddziałach dwujęzycznych,sportowych oraz oddziałach Montessori.
  Organizujemy Zielone i Białe Szkoły, wycieczki zagraniczne oraz Pikniki Rodzinne.

 • Łączymy tradycję z nowoczesnością
  Łączymy tradycję z nowoczesnością

  Prowadzimy oddziały z pedagogiką M. Montessori
  Realizujemy innowacje pedagogiczne, programy i projekty międzynarodowe
  Oferujemy liczne zajęcia pozalekcyjnych
  Działalność szkoły wspiera stowarzyszenie „Czwórka na szóstkę”

 • Realizujemy pasje sportowe
  Realizujemy pasje sportowe

  Prowadzimy oddziały sportowe od klasy VI
  Organizujemy naukę pływania od klasy pierwszej
  Jesteśmy szkołą OSPR oraz uczestniczymy w programie SOS
  Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo każdego ucznia!

 • Kompetencje kluczowe
  Kompetencje kluczowe

  Prowadzimy oddziały dwujęzyczne od kl. VII
  Współpracujemy z wolontariuszami z całego świata.
  Organizujemy dla dzieci, rodziców i opiekunów zajęcia otwarte,
  wydarzenia z cyklu Żywe lekcje historii
  Prowadzimy Akademię Malucha

E-dziennik
Oddziały dwujęzyczne
Oddziały M. Montessori
Oddziały sportowe
Konkursy
Zawody
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie językowym
„Koch mir was – Ugotuj mi coś” Goethe Institut w Warszawie
 
W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Deutsch Plus”, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Goethe Institut w Warszawie, nasza szkoła jest członkiem sieci szkół, w której promuje się naukę języka niemieckiego. Dzięki temu całkiem niedawno zostaliśmy zaproszeni przez Goethe Institut w Warszawie do udziału w konkursie językowym pt.: „Koch mir was – Ugotuj mi coś”.
Zdaniem konkursowym było przygotowanie i zaprezentowanie w dowolnej formie graficznej przepisu kulinarnego. Dziś jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jakub Pelc, Bartosz Korzynek i Kacper Czarnecki- wszyscy z klasy 6d otrzymali w tym konkursie wyróżnienie. Wygrane i wyróżnione zespoły zostały zaproszone do Warszawy. 22 listopada podczas uroczystej gali nagrody i wyróżnienia wręczył uczestnikom przedstawiciel Ambasadora Niemiec w Polsce. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych ze sławnym niemieckim kucharzem. Przygotowali regionalne potrawy, które później wspólnie konsumowaliśmy. Zabawa była wyśmienita.
Zachęcamy do uczestnictwa w dalszych konkursach i warsztatach organizowanych we współpracy z Goethe Institut w Warszawie!
Oto wrażenia chłopaków:
Wczorajszy wyjazd do Warszawy był dla mnie wielką niespodzianka i wyróżnieniem
Bardzo podobały mi się warsztaty kulinarne przygotowane przez niemieckiego szefa kuchni.
Największą przyjemność sprawiało mi dekorowanie deski z serami i robienie naleśników, taką samą jak ich jedzenie.
Sama podróż i pobyt w Warszawie też był dla mnie wielkim przeżyciem, samodzielny wyjazd, przejazd metrem, mieszkanie w dobrym hotelu.
Nigdy nie spodziewał bym się, że spotka mnie taka przygoda i chętnie pojechał bym jeszcze raz.”
Bartek
„Ta wycieczka była dla mnie dobrze zorganizowana, więc nie miałem żadnych obaw. Bawiłem się świetnie mimo, że nie interesuję się kulinariami. Miło będę wspominać ten czas.”
Kacper
"Wzbogaciłem moje umiejętności kulinarne oraz dostałem parę wskazówek od samego szefa kuchni. To była super przygoda, nigdy jej nie zapomnę."
Kuba
 
 
Koch   Koch1
 
Koch2   Koch4
 
 

Back to top

Szanowni Państwo,

w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dniem 9 listopada 2020 r. oddziały I-VIII Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu będą się uczyły zdalnie. Ograniczenie to będzie obowiązywało do dnia 29 listopada 2020 r.

Organizacja pracy szkoły w dniach 9.11.2020 r. – 29.11.2020 r.

- świetlica pracuje zgodnie z przyjętymi godzinami pracy - bez zmian pracuje również stołówka szkolna.

Oddziały I-VIII:

- nauka odbywa się w systemie zdalnym, tj. w sposób synchroniczny za pomocą aplikacji MS Teams (lekcje online) oraz asynchroniczny za pomocą aplikacji MS Teams (przekazywanie treści),

- w przypadku nieobecności uczniów w szkole ogranicza się godziny pracy świetlicy przy ul. Cieśli 2 i ul. Mickiewicza 39,

- w przypadku nieobecności uczniów w szkole nie będą wydawane obiady przy ul. Cieśli 2 i ul. Mickiewicza 39,

- szczegółowe zasady organizacji nauki zdalnej zostały zawarte w Procedurach Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu – Nauczanie zdalne i hybrydowe, które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce: Koronawirus – aktualności,

- w zakładce: Koronawirus – aktualności znajduje się również plan lekcji, który obowiązuje w czasie nauczania zdalnego. Wszystkie zajęcia podświetlone na szaro odbywają się online i trwają 30 minut. Z zajęć nie podświetlonych na szaro będą przekazywane treści i zadania do realizacji. Zajęcia dodatkowe odbywają się na warunkach uzgodnionych z nauczycielem prowadzącym te zajęcia.

Uwaga: w przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub braku możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania dyrektor ma obowiązek umożliwić uczniowi realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. O powyższych sytuacjach, bądź też braku odpowiedniego sprzętu należy informować wychowawcę oddziału.

Bardzo proszę o zapoznanie się z Procedurami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu – Nauczanie zdalne i hybrydowe i zwrócenie uwagi zwłaszcza na załącznik nr 3 do Procedur pt. „Zasady bezpiecznego uczestnictwa w zajęciach zdalnych”.

Sekretariaty szkoły pracują na dotychczasowych zasadach. Rekomenduje się załatwianie spraw drogą elektroniczną, telefoniczną lub z wykorzystaniem skrzynki pocztowej. W sytuacjach wymagających kontaktu osobistego należy ustalić termin spotkania z pracownikiem.                                                         

Małgorzata Szuba