• Nabór do klasy pierwszej
  Nabór do klasy pierwszej

  W naszej szkole uczymy w dwóch budynkach z pełną infrastrukturą sportowo - rekreacyjną!
  Posiadamy:
  - salę do zajęć z Integracji Sensorycznej,
  - multimedialne pracownie,
  - bardzo dobrze wyposażone, wygodne świetlice.
  Uczymy w oddziałach dwujęzycznych,sportowych oraz oddziałach Montessori.
  Organizujemy Zielone i Białe Szkoły, wycieczki zagraniczne oraz Pikniki Rodzinne.

 • Łączymy tradycję z nowoczesnością
  Łączymy tradycję z nowoczesnością

  Prowadzimy oddziały z pedagogiką M. Montessori
  Realizujemy innowacje pedagogiczne, programy i projekty międzynarodowe
  Oferujemy liczne zajęcia pozalekcyjnych
  Działalność szkoły wspiera stowarzyszenie „Czwórka na szóstkę”

 • Realizujemy pasje sportowe
  Realizujemy pasje sportowe

  Prowadzimy oddziały sportowe od klasy VI
  Organizujemy naukę pływania od klasy pierwszej
  Jesteśmy szkołą OSPR oraz uczestniczymy w programie SOS
  Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo każdego ucznia!

 • Kompetencje kluczowe
  Kompetencje kluczowe

  Prowadzimy oddziały dwujęzyczne od kl. VII
  Współpracujemy z wolontariuszami z całego świata.
  Organizujemy dla dzieci, rodziców i opiekunów zajęcia otwarte,
  wydarzenia z cyklu Żywe lekcje historii
  Prowadzimy Akademię Malucha

E-dziennik
Oddziały dwujęzyczne
Oddziały M. Montessori
Oddziały sportowe
Konkursy
Zawody

JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO? PORADY DLA UCZNIÓW

Nauka angielskiego wcale nie musi być nudna i wcale nie musi się odbywać tylko w szkole! Z angielskim możesz zetknąć się w ulubionej grze komputerowej, możesz oglądać filmy na youtubie po angielsku, czytać wiadomości ze swoich ulubionych stron na portalach społecznościowych, możesz zaprzyjaźnić się z osobą z innego kraju… Możliwości jest naprawdę wiele. Jak nauczyć się angielskiego? Trochę chęci, odrobina wysiłku… I przekonasz się, że ty też dasz radę!

 

 1. Korzystaj z autentycznych materiałów:

- zamiast filmu z lektorem wybierz film z napisami, najlepiej w języku angielskim

- zagraj w grę komputerową po angielsku – szybko przekonasz się, że świetnie ci idzie i wcale nie musisz rozumieć wszystkich słów

- posłuchaj czasem piosenek po angielsku, fajne melodie wpadają w ucho, a ty ani się obejrzysz będziesz wymawiać angielskie słowa jak twój idol/idolka

 1. Practice makes perfect! Jeśli chcesz robić zaawansowane akrobacje – ćwiczysz, jeśli chcesz mieć muskuły jak Henry Cavill – ćwiczysz, jeśli chcesz stosować słówka i konstrukcje, które poznałeś na lekcji – ćwiczysz. Poznałeś/poznałaś fajne słówko? Użyj go w różnych kontekstach, powtarzaj, rymuj, wymyślaj historyjki, buduj śmieszne zdania, prowadź dziennik, naucz się łamańców językowych, odgrywaj scenki, śpiewaj… just use your imagination. It really works!
 1. Angażuj się w dodatkowe działania – przygotuj quiz, prezentację, plakat, weź udział w projekcie lub konkursie. Ryzykujesz… szóstkę!
 1. Poznaj swój styl uczenia się i dopasuj do siebie sposoby przyswajania wiedzy:

- wzrokowiec – oglądaj filmiki, obrazki, notuj

- słuchowiec – słuchaj audiobooków, piosenek, radia, oglądaj filmiki

- kinestetyk – lubisz ruch, odgrywanie scenek, gry językowe i fiszki do nauki słówek – możesz je przygotowywać samodzielnie

 

 1. Korzystaj z różnych aplikacji i pomocnych stron. Wyszukuj informacje, ale staraj się nie korzystać z gotowców i nigdy nie wyręczaj się tłumaczem google!

Przydatne linki:

Instagram: @ewa.english

Facebook: Learn English Kids

Youtube: Learn English with EnglishClass101

Aplikacje: starsi: Duolingo, młodsi: Fun English, LearnEnglish Kids: Playtime (płatna)

Dla rodziców: Bilikid – jak nauczyć swoje dziecko angielskiego – blog dla rodziców

Powodzenia i dużo fajnej zabawy podczas nauki angielskiego!

Back to top

Szanowni Państwo,

w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dniem 9 listopada 2020 r. oddziały I-VIII Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu będą się uczyły zdalnie. Ograniczenie to będzie obowiązywało do dnia 29 listopada 2020 r.

Organizacja pracy szkoły w dniach 9.11.2020 r. – 29.11.2020 r.

- świetlica pracuje zgodnie z przyjętymi godzinami pracy - bez zmian pracuje również stołówka szkolna.

Oddziały I-VIII:

- nauka odbywa się w systemie zdalnym, tj. w sposób synchroniczny za pomocą aplikacji MS Teams (lekcje online) oraz asynchroniczny za pomocą aplikacji MS Teams (przekazywanie treści),

- w przypadku nieobecności uczniów w szkole ogranicza się godziny pracy świetlicy przy ul. Cieśli 2 i ul. Mickiewicza 39,

- w przypadku nieobecności uczniów w szkole nie będą wydawane obiady przy ul. Cieśli 2 i ul. Mickiewicza 39,

- szczegółowe zasady organizacji nauki zdalnej zostały zawarte w Procedurach Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu – Nauczanie zdalne i hybrydowe, które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce: Koronawirus – aktualności,

- w zakładce: Koronawirus – aktualności znajduje się również plan lekcji, który obowiązuje w czasie nauczania zdalnego. Wszystkie zajęcia podświetlone na szaro odbywają się online i trwają 30 minut. Z zajęć nie podświetlonych na szaro będą przekazywane treści i zadania do realizacji. Zajęcia dodatkowe odbywają się na warunkach uzgodnionych z nauczycielem prowadzącym te zajęcia.

Uwaga: w przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub braku możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania dyrektor ma obowiązek umożliwić uczniowi realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. O powyższych sytuacjach, bądź też braku odpowiedniego sprzętu należy informować wychowawcę oddziału.

Bardzo proszę o zapoznanie się z Procedurami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu – Nauczanie zdalne i hybrydowe i zwrócenie uwagi zwłaszcza na załącznik nr 3 do Procedur pt. „Zasady bezpiecznego uczestnictwa w zajęciach zdalnych”.

Sekretariaty szkoły pracują na dotychczasowych zasadach. Rekomenduje się załatwianie spraw drogą elektroniczną, telefoniczną lub z wykorzystaniem skrzynki pocztowej. W sytuacjach wymagających kontaktu osobistego należy ustalić termin spotkania z pracownikiem.                                                         

Małgorzata Szuba