Szanowni Państwo!
Drodzy rodzice i wychowawcy!
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i wychowawców, mieszkańców Sandomierza do udziału w kolejnej edycji programu edukacyjnego:
„Szkoła dla rodziców i wychowawców wg scenariuszy A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, organizowanego w ramach działającego w Szkole Podstawowej nr 4 Uniwersytetu Rodziców.
Proponowany program poświęcony jest problemom, z jakimi każdego dnia zmagają się rodzice i dzieci. Autorki dzielą się głęboką wiedzą oraz własnym doświadczeniem na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar. Ujawniając przyczyny porażek wychowawczych, wskazując sposoby ich uniknięcia – uczą rodzicielstwa dojrzałego i satysfakcjonującego.

Szczególną zaletą tego programu jest pokazanie jak to robić! Praktyczne ćwiczenia i wskazówki – ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi i nie tylko z nimi sprawiają, że program ten przeznaczony jest dla każdego kto chciałby nie tylko lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci, ale być przez dzieci kochanym i rozumianym.

Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców obejmuje 8sesji warsztatowych poświęconych trudnej sztuce wychowania:
1. „Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami.”
2. „ Lista uczuć. Czy uczucia są złe?”
3. „Zachęcanie dziecka do współpracy.”
4. „Zamiast karania”
5. „Zachęcanie do samodzielności.”
6. „Pochwały i szacunek dla samego siebie”
7. „Uwalnianie dzieci od grania ról”
8. „Sesja podsumowująca, dzielenie się przez rodziców doświadczeniami”

Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, poprowadzi je doświadczony pedagog, terapeuta, trener, interwent psychologiczny:
mgr Justyna Kowalska, z – ca dyrektora, w Szkole Podstawowej nr4 w Sandomierzu.

Zgłoszenia do Szkoły dla Rodziców przyjmujemy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!
Uwaga! Udział w zajęciach jest bezpłatny, program finansowany jest przez Urząd Miasta w Sandomierzu.
Przewidywany termin rozpoczęcia kolejnej edycji zajęć – luty 2019 roku.

Uwaga! Istnieje również możliwość przeprowadzenia zajęć w państwa placówce. Warunkiem jest zebranie grupy minimum 12 osób ( rodziców i wychowawców) chętnych do udziału w programie.

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SANDOMIERZU

Z DNIA 15.01.2021 r.

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 okres czasowego ograniczenia pracy szkoły i tym samym okres nauczania na odległość klas IV-VIII ulega przedłużeniu do dnia 31 stycznia 2021 r. Od dnia 18 stycznia 2021 r. klasy I-III rozpoczynają naukę w systemie stacjonarnym, przy czym klasy I-II oraz oddział III a pozostaje w budynku przy ul Mickiewicza 39, natomiast oddziały III b, III c oraz III d do dnia 31 stycznia 2021 r. będą uczyły się w budynku szkoły przy ul. Cieśli 2.

Godziny pracy świetlicy przy ul. Mickiewicza 39 pozostają bez zmian.

Godziny pracy świetlicy przy ul. Cieśli 2:

- poniedziałek 7:00 – 9:00 oraz 12:30 – 16:30,

- wtorek 7:00 – 11:00 oraz 12:30 – 16:30,

- środa 7:00 – 11:00 oraz 12:30 – 16:30,

- czwartek 7:00 – 11:00 oraz 12:30 – 16:30,

- piątek 7:00 – 10:00 oraz 11:30 – 16:30.

Plan zajęć pozostaje bez zmian.

Do odwołania nie odbywają się zajęcia prowadzone przez stowarzyszenie Czwórka na Szóstkę.

Od dnia 18 stycznia 2021 r. obowiązują nowe Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu dotyczącej ochrony przed koronawirusem SARS – CoV – 2, które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły (http://www.sp4sandomierz.pl) w zakładce Koronawirus aktualności – Procedury bezpieczeństwa.