Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Sandomierz realizowanego w ramach Programu dla gmin województwa świętokrzyskiego pn. Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej.

Pracownia dofinansowana ze środków WFOŚiGW w Kielcach

Całkowity koszt zadania 75.000,00 zł. w tym kwota dofinansowania z WFOŚiGW w Kielcach 60.000,00 zł (dotacja w kwocie 60.000,00 zł. stanowiącej 80% kosztów kwalifikowalnych z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania: Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Sandomierz, którego całkowity koszt wynosi 75.000,00 zł.)

Główne cele edukacji ekologicznej w oparciu o pomoce dydaktyczne uzyskane w ramach programu:

Polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo – środowiskowych

1. Polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo – środowiskowych
  2. Poniesienie jakości edukacji ekologicznej poprzez organizacje zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w pracowni, kształtujących zainteresowanie dzieci ekologią i ochroną środowiska.
  3. Integracja i współpraca w zakresie edukacji ekologicznej szkoły, urzędu gminy, społeczności lokalnej i innych jednostek związanych z działalnością ekologiczną.

W roku 2017/2018 odbyły się zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych:

Ekologiczna gra leśna

Eko puzzle

Alternatywne źródła energii

Meteorologiczne zajęcia terenowe w szkolnej stacji meteorologicznej

1. Obserwacje i zajęcia badawcze

Zajęcia dla przedszkolaków - Dzień Otwarty Szkoły

Zajęcia "Mali badacze przyrody"  w ramach Akademii Malucha

W  dniu  17.05.2018 r.  odbyły się kolejne zajęcia dla przedszkolaków  w ramach Akademii  Malucha. Zajęcia były przygotowane przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz uczniów klas VII i III z oddziałów gimnazjalnych. Mali odkrywcy mogli podziwiać niesamowite eksperymenty oraz wykonywać wraz z uczniami proste doświadczenia. Uczestniczyli również w pokazach urządzeń napędzanych alternatywnymi źródłami energii oraz prowadzili obserwacje obiektów przyrodniczych.

Zajęcia wzbudziły ogromny entuzjazm i zainteresowanie  przedszkolaków, a także ich rodziców.

Nauczyciele prowadzący: Agnieszka Modras, Barbara Wieczorek, Bożena Brzezowska, Alojzy Ciszkiewicz.