Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Dnia 21 lutego 13 ŚDH Sandomierscy Skauci około godziny 16 :30 w pełnej gotowości oczekiwali na rozpoczęcie nowej przygody. Tym razem spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach.

Data spotkania nie była przypadkowa, ponieważ 22 lutego wszyscy skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej, czyli święto przyjaźni i braterstwa. Zaczęliśmy od zabaw integracyjnych, w których podzieliliśmy się na grupy razem z innymi drużynami Hufca ZHP Sandomierz im. Ziemi Sandomierskiej. Wspólnym, zabawom towarzyszyły wybuchy szczerego śmiechu oraz moc pozytywnej energii. Nie obyło się również bez pracy nad sobą i poszerzania swojej wiedzy harcerskiej. Uczestniczy wzięli udział w quizie harcerskim.

Gdy wszyscy myśleli, że to koniec niespodzianek, o godzinie 23:00 ruszyliśmy na nocny alarm. Po dotarciu na miejsce, na wzgórze kościelne w Dwikozach, zauważyliśmy stos ogniskowy oraz 10 pochodni. Po rozpaleniu ognia wybrani harcerze, którzy przeszli pozytywnie próbę harcerza złożyli Przyrzeczenie Harcerskie i otrzymali Krzyż Harcerski. W naszej drużynie były to: dh Małgorzata Pruś, dh Aleksandra Stępień, dh Hanna Rydel. O północy odbyła się uroczysta msza święta, podczas której modliliśmy się za wszystkich skautów na świecie. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy na krótki, lecz intensywny wypoczynek. Z samego rana, zaraz po śniadaniu, wybraliśmy się na grę terenową podczas 8 kilometrowego marszu rozwiązywaliśmy zadania i poszerzaliśmy naszą wiedzę. Z piosenką na ustach wróciliśmy do bazy, gdzie posililiśmy się pyszną GROCHÓWĄ.

Zadowoleni i weseli, choć lekko zmęczeni, wróciliśmy do swoich domów i już myślimy o kolejnych przygodach.

CZUWAJ!

pwd. Andrzej Pałka