Szanowni Państwo!
Drodzy rodzice i wychowawcy!


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i wychowawców, mieszkańców Sandomierza do udziału w kolejnej edycji programu edukacyjnego:
„Szkoła dla rodziców i wychowawców wg scenariuszy A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”,
organizowanego w ramach działającego w Szkole Podstawowej nr 4 Uniwersytetu Rodziców.
Proponowany program poświęcony jest problemom, z jakimi każdego dnia zmagają się rodzice i dzieci. Autorki dzielą się głęboką wiedzą oraz własnym doświadczeniem na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar. Ujawniając przyczyny porażek wychowawczych, wskazując sposoby ich uniknięcia – uczą rodzicielstwa dojrzałego i satysfakcjonującego.

Szczególną zaletą tego programu jest pokazanie jak to robić! Praktyczne ćwiczenia i wskazówki – ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi i nie tylko z nimi sprawiają, że program ten przeznaczony jest dla każdego kto chciałby nie tylko lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci, ale być przez dzieci kochanym i rozumianym.

Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców obejmuje 8sesji warsztatowych poświęconych trudnej sztuce wychowania:
1. „Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami.”
2. „ Lista uczuć. Czy uczucia są złe?”
3. „Zachęcanie dziecka do współpracy.”
4. „Zamiast karania”
5. „Zachęcanie do samodzielności.”
6. „Pochwały i szacunek dla samego siebie”
7. „Uwalnianie dzieci od grania ról”
8. „Sesja podsumowująca, dzielenie się przez rodziców doświadczeniami”

Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, poprowadzi je doświadczony pedagog, terapeuta, trener, interwent psychologiczny:
mgr Justyna Kowalska, z – ca dyrektora, w Szkole Podstawowej nr4 w Sandomierzu.

Zgłoszenia do Szkoły dla Rodziców przyjmujemy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!
Uwaga! Udział w zajęciach jest bezpłatny, program finansowany jest przez Urząd Miasta w Sandomierzu.
Przewidywany termin rozpoczęcia kolejnej edycji zajęć – luty 2019 roku.

 

Uwaga! Istnieje również możliwość przeprowadzenia zajęć w państwa placówce. Warunkiem jest zebranie grupy minimum 12 osób ( rodziców i wychowawców) chętnych do udziału w programie.