Zajęcia językowe

        Uzupełniając ofertę szkoły w zakresie edukacji językowej organizujemy dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego oraz języka rosyjskiego. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi z wykorzystaniem multimediów – tablicy interaktywnej, tabletów i robotów oraz narzędzi TIK. Dzieci poznają język poprzez interakcję, zabawę z elementami dramy, symulację realnych sytuacji z życia codziennego. Biorą również udział w programach i projektach.

        zajjezyk   zajjezyk1   zajjezyk2

Akrobatyka

        W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy zajęcia z akrobatyki sportowej z trenerem Panem dr Grzegorzem Bielcem – Wicemistrzem Świata i Mistrzem Europy w akrobatyce sportowej, prezesem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie. Zajęcia odbywają się w pięciu grupach zróżnicowanych pod względem zaawansowania. Grupa najbardziej zaawansowana ćwiczy trzy razy w tygodniu, w tym jeden raz pod okiem choreografa przygotowującego uczniów do udziału w zawodach z gimnastyki sportowej. Nasi uczniowie mają już pierwsze występy w zawodach o randze międzynarodowej.

akrobatyka   akrobatyka2   akrobatyka5

                                      akrobatyka4   akrobatyka1   

Zajęcia Genius Logicus

        Zajęcia naukowe z dziedziny matematyki, informatyki i fizyki dla najmłodszych dzieci, realizowane według autorskiego programu nauczycieli. Bazując na doświadczeniach i eksperymencie dzieci zgłębiają tajniki otaczającego nas świata, w którym rządzą prawa fizyki, a w wszystko zbudowane jest z atomów. Na zajęciach zaciera się granica pomiędzy nauką i zabawą, rodzi się ciekawość i chęć przeżycia wielkiej przygody podczas odkrywania tajemnic i niespodzianek, jakie kryje w sobie otaczająca nas przyroda.        

    genius2   genius3  

Zajęcia z pływania                               

        W ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Program Powszechnej Nauki Pływania - Umiem pływać” dzieci z klasy I uczestniczą w zajęciach z pływania na pobliskiej krytej pływalni MOSiR. Zajęcia pływackie odbywają się w trzech grupach po 15 osób każda. W związku z dużym zainteresowaniem projekt będzie kontynuowany w przyszłości i obejmie dodatkowo klasy II.

 

Harmonogram zajęć