E-dziennik
Oddziały dwujęzyczne
Oddziały M. Montessori
Oddziały sportowe
Konkursy
Zawody

wol

Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela.

   Jan Paweł II  

Przesłanie Papieża na zakończenie Międzynarodowego Roku Wolontariatu

 

Czym jest wolontariat?

Słowo wywodzi się z języka łacińskiego. Wyraz volontariustłumaczony jest jako dobrowolny.Wolontariat jest to świadoma i bezinteresowna pomoc innym, nawet obcym i nieznanym sobie osobom.

Kim jest wolontariusz?

Osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna.

Kto może być wolontariuszem?

Wolontariuszem może zostać osoba, która pragnie służyć innym.Każdy, kto chciałaby podzielić się z innymi swoim czasem, wiedzą i umiejętnościami, a czasem także emocjami. Każdy, komu nie jest obojętne cierpienie ludzi i zwierząt.

Dlaczego warto być wolontariuszem?

  • Pomagasz innym, a pomaganie to wartość sama w sobie.
  • Dajesz radość.
  • Zmieniasz świat i widzisz konkretne efekty swojej pracy.
  • Zdobywasz nowe kompetencje.
  • Pracujesz nad sobą.
  • Trenujesz samodyscyplinę i wytrwałość.

Przyłącz się do nas i pomagajmy razem! Zapisy u koordynatora wolontariatu: mgr Izabela Kozłowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back to top

Szanowni Państwo,
informujemy, że do dnia 10 kwietnia 2020 roku sprawy związane ze Szkołą Podstawową nr 4 należy kierować na adres poczty elektronicznej (adresy e-mail znajdują się na stronie Szkoły w zakładce "kontakt"). Do Państwa dyspozycji pozostaje w sprawach pilnych również numer telefonu: 572326755. Pocztę tradycyjną oraz inne dokumenty należy pozostawić w skrzynce pocztowej umieszczonej przy wejściu głównym do budynku szkoły przy ul. Mickiewicza 39 i Cieśli 2. Za utrudnienia przepraszamy!