Drogi Rodzicu!
W ramach działającego w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu Uniwersytetu Rodziców,zapraszamy wszystkich rodziców i wychowawców do udziału w kolejnej edycji programu edukacyjnego Szkoła dla rodziców i wychowawców wg scenariuszy A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”. Program wpisuje się w Gminny Program Profilaktyki i finansowany jest ze środków przeznaczonych na ten cel.
Proponowany program poświęcony jest problemom, z jakimi każdego dnia zmagają się rodzice i dzieci. Autorki dzielą się głęboką wiedzą oraz własnym doświadczeniem na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar. Ujawniając przyczyny porażek wychowawczych wskazując sposoby ich uniknięcia – uczą rodzicielstwa dojrzałego i satysfakcjonującego.
Szczególną zaletą tego programu jest pokazanie jak to robić!
Praktyczne ćwiczenia i wskazówki – ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi i nie tylko z nimi, sprawiają że program ten przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby nie tylko lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci, ale być przez dzieci kochanym i rozumianym.
Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców obejmuje 8 spotkań warsztatowych poświęconych różnorodnej tematyce:
1. „Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami”,
2. „Lista uczuć”,
3. „Zachęcanie do współpracy”,
4. „Zamiast karania”,
5. „Zachęcanie do samodzielności”,
6. „Pochwały”,
7. „Uwalnianie dzieci od grania”,
8. Podsumowanie i ocena poznanych metod.
Zajęcia poprowadzi doświadczony pedagog,wicedyrektor ds. pedagogicznychw Szkole Podstawowej nr4 w Sandomierzu mgr Justyna Kowalska.
Zapisy do Szkoły dla Rodziców prosimy kierować na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Kolejna edycja rozpocznie się w listopadzie 2018 roku.
Serdecznie zapraszamy!