W naszej szkole wszyscy na siebie oddziałujemy, uczymy się być lepszymi, mądrzejszymi. Przed każdym z nas postawione są zadania, którymi staramy się sprostać. Moim zadaniem jest udzielenie wsparcia emocjonalnego i pomocy wszystkim, którzy tego potrzebują.

Zapraszam do siebie tych, którzy:
- sami nie potrafią rozwiązać swojego problemu
- czują się nie zrozumiani w szkole, w domu lub grupie rówieśniczej
- mają trudności w nauce
- mają problemy rodzinne, znajdują się w trudnej sytuacji materialnej
- chcą się podzielić się swoją radością, sukcesem, porażką, smutkiem
- chcą pomóc innym, ale nie wiedzą w jaki sposób.

Drodzy uczniowie !
Pedagog szkolny jest jedną z najbardziej odpowiednich osób w szkole, do której możecie się zgłaszać ze swoimi problemami. Ma on obowiązek zachować w tajemnicy to, co mu powiecie, o ile wasze zaplanowane działania nie będą zagrażać waszemu życiu bądź zdrowiu. On najlepiej wie, gdzie szukać pomocy, gdzie skierować w razie problemów emocjonalnych, psychicznych, rodzinnych czy nawet towarzyskich, których sami nie potrafimy rozwiązać. Nie bójcie się wejść do gabinetu pedagoga i powiedzieć „mam problem”. Z pewnością wysłucha, a czasem sama rozmowa przynosi ulgę. Często łatwiej wygadać się osobie spoza rodziny, która patrząc z boku, zachowa większy spokój i obiektywizm. Podchodzę ze zrozumieniem do wszystkich problemów. Zawsze mam na uwadze dobro dziecka, nie bagatelizuję nikogo.
Jeśli jakaś sprawa szczególnie Was interesuje i chcielibyście o niej porozmawiać lub macie jakiś problem, którego nie możecie rozwiązać–zapraszam.
Przyjdźcie także z każdą sprawą, o której chcecie porozmawiać, z którą nie potraficie sobie poradzić.
Nie ma takiego problemu, którego nie da się rozwiązać! Niektóre z nich wymagają jedynie więcej czasu.

SZANOWNI RODZICE!
Pedagog szkolny jest do Waszej dyspozycji! Jako pełnoprawni opiekunowie uczniów uczęszczających do naszej szkoły jesteście partnerami w pracy wychowawczej nauczycieli. Bardzo cenię sobie współpracę z rodzicami uczniów, których wkład w wychowanie człowieka i kształtowanie jego osobowości uważam za nadrzędny i niepodważalny. Dlatego bardzo zależy mi na owocnej współpracy z Państwem. Pamiętajcie, że o problemach swoich dzieci należy głośno i otwarcie mówić, gdyż tylko wówczas możliwa jest skuteczna pomoc.

Godziny pracy pedagogów szkolnych:

Wicedyrektor mgr Justyna Kowalska SP4 ul. Cieśli 2
Poniedziałek: 10.00-12.00