Szkoła Podstawowa nr 4 wzięła w tym roku czynny udział w akcji "Łączy nas pamięć", upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
W uroczystości uczestniczyła młodzież szkolna oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sandomierza Pan Marcin Marzec, Poseł na Sejm RP Pan Marek Kwitek,  zastepca Przewodniczącego Rady Miasta Pan Jerzy Żyła,  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pan Wojciech Dumin oraz Pan Marek Rożek. Burmistrz  M. Marzec, Poseł M. Kwitek, Dyrektor SP4 M. Dygas oraz nauczycielka historii Dr E. Szeloch zabrali głos, przekazując z pasją wiele cennych informacji dotyczących tej karty historii. W trakcie spotkania uczniowie rozdali żonkile, które symbolizują,  szacunek,  nadzieję i pamięć. Młodzież i zaproszeni goście obejrzli wspólnie premierowy animowany film "Zdążyć przed Panem Bogiem ", powstałym z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Po projekcji uczniowie, którzy przystąpili do XXIX Sesji SDiM zaprezentowali efekty swoich poszukiwań badawczych: filmy, prezentacje, fragmenty stron internetowych, przybliżając między innymi historię getta warszawskiego,  sandomierskiego, powstanie w getcie warszawskim i losy świadków historii oraz dostarczając zebranym wielu wzruszeń. Organizatorkami spotkania były p. T. Samołyk,  p. E. Szeloch,  p. J. Olkiewicz. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję!

#łączynaspamięć

zonkile1