W tym roku na obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole

składał się cykl wydarzeń związanych z nauką języków obcych, w które zaangażowana była cała społeczność szkolna.
• Pierwszym z nich była wizyta Bodil Jensen – studentki z Niemiec, która opowiedziała naszym uczniom o życiu w Niemczech, swoich pasjach i ciekawostkach związanych z jej krajem ojczystym.
• 8 października uczniowie z klas szóstych i ósmych wzięli udział w koncercie niemieckiego rapera Rogera Reklessa
• W dniach 21-23 października przywitały nas korytarze szkolne ozdobione wykonanymi przez uczniów flagami, cytatami oraz zwrotami w różnych językach. Podczas przerw umilała nam czas muzyka w wykonaniu europejskich wykonawców. W tym dniu promowaliśmy zastosowanie nowoczesnych technologii w nauce języków obcych. Uczniowie przy użyciu urządzeń cyfrowych z dostępem do Internetu bawili się interaktywnymi quizami (kahoot) oraz kodami QR. Odbyły się lekcje „Deutsch spielerisch lernen” z wykorzystaniem gier i zabaw językowych. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie pracowali z wykorzystaniem metody projektów, przygotowywali prezentacje na temat krajów europejskich i korzyści płynących z uczenia się języków.
Chętni uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w konkursie na temat krajów niemieckojęzycznych oraz anglojęzycznych.
Ponadto, korzystając ze smartfonów nauczyli się popularnych zwrotów w różnych językach europejskich.
Uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali i zaprezentowali lekcje swoim młodszym kolegom z klas 1-3.

Nasza szkolna podróż z Europą dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń. Swoje umiejętności językowe będziemy mogli wykorzystać w praktyce podczas wyjazdów edukacyjnych do Londynu i Berlina.

width=   width=

width=   width=

 

 width=