E-dziennik
Oddziały dwujęzyczne
Oddziały M. Montessori
Oddziały sportowe
Konkursy
Zawody

W środę 28 maja wyruszyliśmy na naszą wycieczka do Wiednia.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Historii Naturalnej (NaturhistorischesMuseum). Wzbogaciliśmy tam wiedzę z historii naszej planety. Następnie mieliśmy przyjemność spacerowania po zimowej rezydencji Habsburgów - Hofburgu. Podziwialiśmy również gotycką katedrę Św. Szczepana, monument Mozarta oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod złotym pomnikiem Straussa. Spacerując reprezentacyjnym deptakiem Kärtnerstrasse - naszą uwagę przykuła piękna Opera Wiedeńska. Dzień zakończył się kolorowym akcentem, gdyż byliśmy w motylarni (Schmetterlinghaus). Zobaczyliśmy przeróżne gatunki motyli wśród barwnych kwiatów.

Drugiego dnia pogoda nam dopisała. Po śniadaniu udaliśmy się tym razem do letniej rezydencji Habsburgów "Schönbrunn". Zachwycił nas wystrój sal, głównie w stylu neo rokoko. Tuż za pałacem znajdowały się cudowne ogrody. Widoki te uwieczniliśmy na wspólnych fotografiach. Dopełnieniem wizyty w rezydencji była wizyta w powozowni, w której znajdowały się liczne powozy konne cesarzy z XVIII w. Nadszedł wreszcie czas na jeden z najbardziej wyczekiwanych punktów wycieczki, czyli park rozrywki Prater. Świetnie się bawiliśmy zarówno na karuzelach jak i ekstremalnych kolejkach. Późnym wieczorem podziwialiśmy panoramę oświetlonego Wiednia. Umożliwił nam to Riesenrad - najstarszy diabelski młyn na świecie.

Ostatni dzień spędzaliśmy równie ciekawie. Rano spakowaliśmy walizki i pojechaliśmy na wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się polski kościół. Nie zabrakło oczywiście pięknych widoków z góry na całe miasto. Zmierzając do Polski zatrzymaliśmy się w stolicy Słowacji - Bratysławy. W towarzystwie przewodnika podziwialiśmy zamek, katedrę św. Marcina, Bramę Michalską oraz Teatr Narodowy. Po obiedzie mieliśmy chwilę wolnego czasu, który wykorzystaliśmy na zrobienie zdjęć, spacery i słodkości w kawiarni.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Na szczęście w drodze powrotnej w autokarze nie panowała nuda. Śpiewaliśmy piosenki i oglądaliśmy filmy. To była naprawdę udana wycieczka. Dziękujemy.

Aleksandra Cichoń

Julia Gawron

Maja Szelągiewicz

  

 

  

 

Back to top