Dzień Świętego Patryka

18. marca, obydwa budynki naszej szkoły zazieleniły się jak po pierwszej wiosennej burzy. To jednak nie wiosna zawitała przedwcześnie,to szkolne obchody Dnia św. Patryka. Dekoracje, poprzebierani na wesoły zielony kolor uczniowie i skoczna irlandzka muzyka podczas przerw, to nie wszystkie atrakcje tego dnia. Uczniowie klas 5, 8 oraz klasy dwujęzycznej i oddziałów gimnazjalnych wybrali się do swoich młodszych kolegów z prezentacjami multimedialnymi i lekcjami tematycznymi, które w ciekawy sposób przybliżyły maluchom sylwetkę św. Patryka oraz zwyczaje związane z tym świętem. Dokuczliwe irlandzkie krasnale, choć niechętnie, dzieliły się z uczniami swoimi czekoladowymi skarbami.

W szkolnej radioli wybrzmiewały audycje dotyczące tradycji obchodów Dnia św. Patryka, a na korytarzach szkolnych można było nabyć słodkie pyszności na kiermaszu charytatywnym.  Dzień św. Patryka już za nami, a my tęsknimy już do prawdziwej wiosny.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie i wkład pracy przekazujemy na ręce rodziców, uczniów zaangażowanych w obchody, pana Jarosława Pietruszki nauczyciela techniki (za przepiękne kapelusze wykonane na zajęciach) oraz Dyrekcji.
Nauczyciele języków obcych.