Nauczyciele języków obcych w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, nie szczędzili pracy i zaangażowania, aby i w tym roku szkolnym, 26 listopada, Europejski Dzień Języków Obcych  był wielkim przedsięwzięciem scalającym oba budynki szkoły.

Tego dnia, uczniów witały kolorowe dekoracje, przedstawiające flagi i symbole różnych krajów europejskich. Plakaty pokazujące różnorodność języków starego kontynentu, cieszyły oko jednocześnie ucząc. Na korytarzach rozstawione zostały stragany tematycznie powiązane z jednym z pięciu państw europejskich: Niemcy, Anglia, Hiszpania, Włochy oraz Francja. Na każdym z nich uczniowie chwaląc się wiedzą związaną z danym krajem, mogli cieszyć podniebienie przekąskami i łakociami.

Uczniowie klas gimnazjalnych wcielili się w rolę nauczycieli, prowadząc zajęcia tematyczne w klasach młodszych. Mogliśmy uczestniczyć w lekcjach otwartych z geografii i biologii, na które zapraszał oddział dwujęzyczny. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w licznych konkursach. Koledzy z oddziału dwujęzycznego, zapraszali do udziału w „Euro Show”, podczas gdy na straganach, grupy uczniów zmagały się z „Mega Quiz”, sprawdzającym wiedzę na temat pięciu prezentowanych krajów. Miłośnicy najnowszych technologii, również mogli znaleźć coś dla siebie uczestnicząc w konkursie online w formacie kahoot oraz konkursie z kodami QR.

Najmłodsi uczniowie szkoły zobaczyli  przedstawienie, w którym mogli współuczestniczyć odpowiadając na pytania gości z różnych stron świata. Uczniowie klasy 5a, prezentowali najważniejsze informacje dotyczące  Anglii, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Włoch oraz Irlandii. Każda   poprawna odpowiedź publiczności, nagradzana była słodkim upominkiem. Prezentacje faktów i ciekawostek, przeplatane były występami wokalnymi. Grupy najmłodszych uczniów, uczący się różnych języków, prezentowały efekty swojej pracy śpiewając piosenki w języku niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim.

Można śmiało powiedzieć, że tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych zapadną na długo w pamięć uczniów od klasy pierwszej do 3 gimnazjum.

Nauczyciele języków obcych

wielkanoc

Przerwa świąteczna trwa od 28 marca do 2 kwietnia 2024r.