„Zaprogramuj marzenia” to cykl zajęć z kształcenia kreatywnego w klasie II "d" i III „d” prowadzonych przez wychowawcę Wiesławę Loch i Teresę Jońcę w ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”.
Zajęcia odbywają  się raz w tygodniu w każdy wtorek w  godz. 11.50 – 12.35.
Zaprogramuj marzenia z Uczymy dzieci programować jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej.
Głównym celem zajęć jest rozwijanie u dzieci kompetencji: logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów oraz umiejętności pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom - w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczenie i eksperymentowanie.
Blok tematyczny zajęć:
1.Witaj szkoło!
2.Nasze wakacyjne wspomnienia
3.Moja miejscowość mój dom
4.Oto ja – zmysły
5. Jesień na talerzu
6. W zdrowym ciele zdrowy duch
7. W poszukiwaniu skarbów jesieni
8. Srebrne kropelki – doświadczenia z woda
9.  Kodowanie w rytmie deszczu
10. Dzień postaci z bajek
11. Międzynarodowy dzień kropki
12. Międzynarodowy Dzień Uśmiechu
13. Dzień edukacji narodowej
14. Święto Niepodległości
15. Kalendarz adwentowy

W ramach ewaluacji zajęć prowadzone będą obserwacje pracy uczniów, wywiad z uczniami i rodzicami. Analiza obserwacji i rozmów z uczniami i rodzicami pozwoli ocenić stopień realizacji założonych przez wychowawcę celów, wyciągnąć wnioski i podjąć decyzje o ewentualnym prowadzeniu zajęć w drugim semestrze.
Więcej informacji o aktualnych zajęciach na naszym profilu Facebook.
Teresa Jońca, Wiesława Loch

program   program1

                                                       program2